FAQ

FAQ
♦  Czy mogę skorzystać wyłącznie z usług fotograficznych? Posiadam gabinet lekarski, dlatego potrzebuję profesjonalnych zdjęć. Stylizacja w moim przypadku jest zbędna.
Jak najbardziej. Jestem z wykształcenia fotografem, dlatego oferuję również pakiet zawierający wyłącznie zdjęcia. Lokale usługowe zazwyczaj nie wymagają wcześniejszego przygotowania, dlatego nie ma sensu wykonywać ich stylizacji, a profesjonalne zdjęcia z pewnością pomogą zdobyć więcej klientów.
♦   Czy stylizować można wyłącznie puste lub niezamieszkałe nieruchomości?
Odpowiedź brzmi – nie. Stylizuje się zarówno obiekty zamieszkałe jak i opuszczone przez właścicieli.
♦   Stylista i architekt wnętrz. Czym się różnią?
Architekt wnętrz jest ograniczony przede wszystkim wartością portfela oraz gustem klienta. Wykonana przez niego usługa ma za zadanie zaspokoić potrzeby zamawiającego za opłatą przy czym nieistotne jest czy nieruchomość zyska na wartości czy ją obniży. Projektuje on przyszły wygląd nieruchomości np. przesuwając ściany. Stylista nie kieruje się gustem zleceniodawcy, ponieważ jego zadaniem jest przygotowanie nieruchomości tak aby spodobała się jak największej grupie odbiorców. Nie przestawia on ścian, ani nie wykonuje projektów tak jak architekt. Ograniczenia jakie go dotyczą, to finanse ale rozumiane w inny sposób niż w przypadku architekta. Otóż barierą stylisty jest wartość korzyści z droższej i szybszej sprzedaży lub wynajęcia. W związku z tym cena wizażu nie może być wysoka
♦   Czy niewielkie zmiany podwyższą cenę nieruchomości i pomogą w szybszej jej sprzedaży, czy niezbędne jest przeprowadzenie większych remontów?
Zdecydowanie wystarczą. W mieszkaniach, które mają być wynajęte, koszt zmian należy ograniczyć do minimum, by inwestycja się opłacała. Lokale na sprzedaż wymagają zazwyczaj większych nakładów finansowych, ale także należy liczyć się z wydatkami, w związku z tym nie są wskazane większe remonty.
“Z wieloletniej praktyki wynika, że największy „przyrost” korzyści dają właśnie te najtańsze i najprostsze prace. Poważne remonty nie zawsze mogą się zwrócić, chociaż – sporadycznie ­ mogą być najlepszym rozwiązaniem.”  Tomasz Lebiedź “Home Staging po polsku”