Stylizacja nieruchomości

Moment wykonania zdjęcia jest bardzo istotny, jednak by nieruchomość zyskała na wartości należy przeprowadzić jej odpowiednią stylizację.

 
Na czym polega Home Staging czyli stylizacja nieruchomości?

Jest to metoda, która przyspiesza sprzedaż lub wynajem nieruchomości za możliwie najwyższą cenę przy jak najniższym nakładzie finansowym. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technik mieszkanie lub inny obiekt staje się produktem atrakcyjnym dla nabywców. Dopełnieniem stylizacji jest wykonanie wysokiej jakości zdjęć, które odpowiednio przedstawią wszystkie walory wnętrza.

Badania przeprowadzone na amerykańskim rynku przedstawiają skuteczność tej metody poprzez skrócenie czasu sprzedaży (o około 40%) oraz zwiększenie wartości nieruchomości do 10%(potwierdzone badaniami Barbary Schwarz).

 

PONIŻEJ KILKA OGÓLNYCH WSKAZÓWEK JAKIE CZYNNOŚCI NALEŻY WYKONAĆ,  ABY OBIEKT WZBUDZAŁ WIĘKSZE ZAINTERESOWANIE:

  • Przede wszystkim należy posprzątać zarówno wnętrze jak i otoczenie budynku (otoczenie w przypadku stylizacji domów).
  • Ważne jest odpowiednie udekorowanie pomieszczeń. Przedmioty dekoracyjne powinny pasować kolorystycznie do odcieni panujących w pokoju.
  • Istotne jest odpowiednie oświetlenie, ponieważ za jego pomocą można odmienić klimat wnętrza.
  • W niektórych przypadkach konieczne jest odświeżenie lub przemalowanie na inny kolor ścian, tak by wnętrze zyskało nową jakość.
  • Czasami niezbędne jest przesunięcie stołu czy kanapy aby pokazać więcej przestrzeni.

W PRZYPADKU NIERUCHOMOŚCI DO SPRZEDAŻY/WYNAJMU NALEŻY KONIECZNIE:

  • Usunąć przedmioty codziennego użytku (mydła, szampony i inne).
  • Usunąć wszystkie przedmioty, które zaburzają kompozycję (psie miski, gazety, kufle po piwie, naczynia, stare książki leżące na biurku, rowery itp.).
  • Sprawić by lokal wyglądał na nowy czyli niezamieszkały.

Koszt stylizacji uzależniony jest od ilości zaplanowanych prac i ilości potrzebnych materiałów do przemiany wnętrza, które należy zakupić (zakupy zawarte są w ofercie stylisty wnętrz – polegają na szukaniu jak najtańszych rozwiązań aby maksymalnie zaoszczędzić wydatki właściciela nieruchomości). Może to być zakup farby, zakup szczotek do czyszczenia, dekoracji, a jeśli jest konieczność, to opłacenie podwykonawcy. Wydatki można ograniczyć do minimum jeśli dysponujesz potrzebnymi narzędziami pracy i produktami,

 

Istotną kwestią jest to, aby działania w zakresie stylizacji zmieniły charakter wnętrza z indywidualnego na uniwersalny. Dzięki temu oferta zainteresuje większą liczbę potencjalnych nabywców. Stylista zna zasady home stagingu, dlatego wie jak odpowiednio przygotować wystrój, by przyciągnąć klientów.

Są to wskazówki ogólne. Każdy obiekt wymaga indywidualnego przygotowania. Jeśli masz wątpliwości co do swojego wyczucia estetycznego lub brakuje ci czasu lub siły aby zająć się metamorfozą, zrobię to za Ciebie.

 

.