Zdjęcia – to one przyciągają wzrok i decydują czy potencjalny klient zdecyduje się na spotkanie z ogłoszeniodawcą.
Fotografia wnętrz i architektury. Czy zasady są po to, żeby je łamać?
Aby nieruchomość na zdjęciu wyglądała tak dobrze jak w rzeczywistości lub nawet lepiej (jeśli jest taka potrzeba), wystarczy stosować się do pewnych zasad.
W FOTOGRAFOWANIU POMIESZCZEŃ BARDZO ISTOTNE JEST:
|
|
|
|
Pomieszczenia najlepiej fotografować przy dobrym świetle, ale nie wtedy gdy słońce bezpośrednio wpada przez okna, aby nie powstawały jasne plamy (wyjątek może stanowić nieciekawy widok za oknem, gdyż na pewno nie podniesie atrakcyjności lokalowi).
BUDYNEK Z ZEWNĄTRZ RÓWNIEŻ NIE POWINIEN WZBUDZAĆ NEGATYWNYCH EMOCJI, ZATEM NALEŻY ZADBAĆ O:
|
|
|
Aby zdjęcia przyciągały uwagę musi panować na nich harmonia i porządek.
Zdjęcie architektury warto wykonać wtedy gdy promienie słoneczne delikatnie wyglądają zza chmur, a niebo jest niebieskie (małe chmury na niebie wyglądają atrakcyjnie). Gdy nieruchomość jest dobrze oświetlona będzie się lepiej prezentować na zdjęciach.
Wprawny fotograf zna zasady i wie jak wykonać ujęcie, które przyciągnie uwagę innych. Niezwykle istotny jest również sprzęt. We współczesnych czasach większość zdjęć można wykonać nawet za pomocą telefonu komórkowego, jednak nie będą one tak uroczyste jak fotografie wykonane cyfrową lustrzanką przez specjalistę i pozostawią wiele do życzenia przede wszystkim ze względu na jakość.
Obróbka zdjęć ostatnim krokiem do perfekcyjnych ujęć.
Poza wykonaniem właściwego zdjęcia istotnym zadaniem jest również jego profesjonalna obróbka w programie graficznym. Poprawa kontrastu, kolorów, usunięcie przeszkadzających elementów, które “wtargnęły” na zdjęcie, jest niezwykle ważną czynnością. Można ją nazwać „wiśnią na torcie” : )
.